Skontaktuj się z nami! info@jaworowydom.pl +48 793 422 999

Oferta

Przygotowaliśmy dla Państwa 2 sale, salonik z widokiem na las oraz miejsca noclegowe. Oferujemy pyszne i zdrowe potrawy.  Menu można ustalić indywidualnie zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Roma – imprezy okolicznościowe oraz wydarzenia firmowe tel. +48 793 422 999

Maciej – warsztaty, kursy, rozwój osobisty tel. +48 531 530 021

Zobacz pełną ofertę
Jaworowy Dom

Meksykańska biżuteria

p1030906

Indianie Huichol – to etniczna grupa zamieszkująca górzyste tereny pomiędzy Durango a Guadalajara, wschodnie tereny środkowego Meksyku. Huichol sami nazywają siebie Wixáritari, co w wolnym tłumaczeniu oznacza ludzie. Plemię to zostało odkryte w końcu XVIII wieku.

p1030896

Zamiłowanie Huicholi do piękna i barw znajduje swoje odzwierciedlenie w sztuce. Najbardziej znanymi rękodziełami wykonywanymi przez plemię są przedmioty o charakterze kultowym wykonywane z piór, koralików oraz przeplecionych sznurków, malowanych kamiennych krążków lub wyklejanych kolorowymi koralikami tykw. Huicholi mają ogromną wyobraźnię, którą wyrażają nie tylko w przedmiotach religijnych, ale również przy wytwarzaniu innych rękodzieł na przykład ubrań czy biżuterii.

p1030907

 

Wspomniana biżuteria jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ w Jaworowym Domu mogą Państwo nabyć oryginalną meksykańską biżuterię wykonaną przez członków plemiona Huichol.

p1030903

Biżuteria ta jest niezwykle oryginalna, składa się licznych koralików układanych w skomplikowane, geometryczne wzory o subtelnej formie. Z gamy barw emanuje harmonia oraz gracja. Koneserki nietuzinkowej, oryginalnej biżuterii na pewno znajdą coś dla siebie.

Wydarzenia

Visit Us On Facebook