Skontaktuj się z nami! info@jaworowydom.pl +48 793 422 999

Atrakcje

MasażeIMG_6644

Jaworowy Dom zaprasza na cudowny hawajski masaż w wyjątkowej atmosferze:

– rozluźnij naprężone mięśnie
– wejdź w głęboki relaks i odpręż się
– pobudź uzdrawiające siły organizmu
– przywróć równowagę i ciesz się każdą chwilą

– odczuj korzystne zmiany na planie fizycznym mentalnym i emocjonalnym

– bądź wypoczęty i pełen energii

Masaż wspomaga także  w oczyszczaniu z toksyn co korzystnie wpływa na układ odpornościowy i ogólny stan naszego Zdrowia.

 

IMG_6666

Zgłoszenia:
Maciej Sitarz

Dyplomowany Praktyk hawajskiej pracy z ciałem Kino Mana, masażysta masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui certyfikowany przez Aloha International Division Of Huna, Hawaii
tel.531530021
maciej@jaworowydom.pl

 

 

 

 

 

 

Pozwól Sobie poczuć się lekko i błogo… zadzwoń i umów się na sesję

 

 

 

 

 

 

 

nordic walking

 

 

Nordic Walking Czas na TWÓJ RUCH

Zdrowe powietrze, leśny zapach, śpiew ptaków, lepsza kondycja i świetne samopoczucie,  Jaworowy Dom ZAPRASZA na wyprawy  Nordic walking  z INSTRUKTOREM . NW uprawiany na świeżym powietrzu, w kontakcie z przyrodą czyni go idealnym treningiem prozdrowotnym dla każdego, mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę i wyjściowy poziom sprawności fizycznej.

DOBRY TRENING techniki Nordic Walking to dobry trening DLA TWOJEGO ZDROWIA, dlaczego:

Podczas zajęć nauczysz się prawidłowej techniki Nordic Walking, max wykorzystać  mięśnie i spalić do 40% więcej kalorii w stosunku do zwykłego marszu.

Ruszamy już wkrótce!

 

 

 

Stawy Milickie

stawy milickie

STAWY MILICKIE tworzą ogromny zespół  stawów rybnych położonych na terenie  Doliny Baryczy. Ich liczba  wynosi ponad 285, a ich łączna powierzchnia liczy ok. 77 km².  Kompleks ten jest  istotną krajową ostoją rzadkich lęgowych gatunków wodno-błotnych – gęgawy, podgorzałki, błotniaka stawowego. Istotne w skali Europy miejsce odpoczynku migrujących ptaków wodno-błotnych. Jesienią przebywa tu jednorazowo do 25 tysięcy gęsi zbożowych i białoczelnych, 3 tysięcy płaskonosów, 2 tysięcy nurogęsi, a także wielotysięczne stada cyraneczek i krzyżówek. Na błotach odławianych stawów żerują i odpoczywają liczne ptaki siewkowate – biegusy zmienne, czajki i siewki złote. Stawy jesienią są także miejscem koncentracji żerowiskowych czapli białych – do 700 ptaków w całej ostoi i czapli siwych – maksymalnie 430 ptaków na jednym stawie. Niezwykłe w skali kraju są także koncentracje bielików korzystających z dogodnej bazy pokarmowej na odławianych stawach, które w ostatnich latach przekraczają już nawet 100 ptaków jednorazowo przebywających i żerujących na jednym stawie.

 

 

 

 

 

 

Ścieżki rowerowe

sciezki

 

Dolinę Baryczy warto zwiedzać na rowerze, dzięki czemu można dotrzeć w miejsca niedostępne zmotoryzowanym turystom. Od kilku lat dostępnych jest tam kilka wygodnych tras o różnej długości w płaskim terenie (od 10 do 100 kilometrów). Każdy zaplanuje wycieczkę dostosowaną do własnych możliwości. Rezerwaty pełne dzikiego ptactwa, zarybione stawy, kontakt z nieskażoną naturą – wszystko to można podziwiać z siodełka roweru.  Nie trzeba zabierać ze sobą sprzętu – jest na miejscu. Służymy również radą przy planowaniu wycieczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jazda konnop1030579

Naszym gościom, którzy są miłośnikami koni i cenią sobie kontakt z tymi pięknymi zwierzętami, polecamy wycieczkę Szlakiem  Konnym Doliny Baryczy. Ma on długość ponad 400 kilometrów i przebiega przez obszar ośmiu gmin: Milicz, Twardogóra, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Odolanów, Sośnie i Przygodzice. Trasę można pokonywać partiami, wydzielając z niej dowolną liczbę pętli. Aby zwiedzić milickie rezerwaty konno, wystarczy skorzystać z oferty stadniny położonej w pobliżu Jaworowego Domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spływy kajakowe

13435362_1159541200757296_6976560019361020911_n

 

Spływy kajakowe Doliną Baryczy to jedna z największych atrakcji regionu.  Rzeka ma długość około 140 kilometrów i na znacznej długości jest dostępna dla miłośników sportów kajakowych oraz dla amatorów turystycznych spływów. Na pełną trasę Baryczą należy przeznaczyć około pięć dni, co jest o tyle trudne, że trzeba być przygotowanym na wysiłek fizyczny,  a także na kaprysy aury. Równie dobrze jednak można zaplanować spływ na krótszych odcinkach, dostępnych mniej doświadczonym kajakarzom-amatorom. Jeśli będą potrzebować Państwo rady przy planowaniu wycieczek kajakiem – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawe miejsca

kosciol-2

Największym skarbem Doliny Baryczy jest przyroda, jednak w okolicy znaleźć można również ciekawe miejsca będące dziełem człowieka. Jedną z największych jest zabytkowy pałac myśliwski rodziny Radziwiłłów w Antoninie, kilkanaście kilometrów od Ostrowa Wlkp. Ciekawostką jest nie tylko budowla w stylu romantycznym, lecz również otaczający ją park. Podobny charakter ma również pałac myśliwski w Mojej Woli – okazała willa z połowy XIX wieku, zbudowana dla księcia brunszwicko-oleśnickiego Wilhelma. Gajówka w Rudzie Milickiej na południowym skraju kompleksu słynnych stawów to z kolei miejsce, gdzie podziwiać można typową chatę wiejską. Liczy sobie grubo ponad sto lat, a jej cechą charakterystyczną jest mur szachulcowy, zwany potocznie ‘pruskim’. W drodze z Twardogóry do Sycowa warto zatrzymać się w Goszczu – to jedna z najstarszych miejscowości Doliny Baryczy. Zachęcamy do spaceru wśród ruin barokowego kompleksu pałacowego  oraz po dworskim parku. Wśród zabytków sakralnych na szczególna uwagę zasługuje kilka pięknych świątyń: drewniany kościół św. Macieja w Trzebicku z XVII w., kościół św. Karola Boromeusza w Radziądzu, a nade wszystko przepiękny Kościół Łaski w Miliczu z drugiej połowy XVII stulecia, w całości zbudowany z muru pruskiego.

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Visit Us On Facebook